Bīstamie un aizliegtie priekšmeti

Ko Nevar Vest Līdzi: Ceļvedis par Aizliegtajiem Priekšmetiem Lidostās

Lidostas drošības noteikumi aizliedz zināmu priekšmetu ievietošanu rokas bagāžā vai nododamajā bagāžā. Šie priekšmeti var tikt izmantoti kā ieroči vai apdraudēt pasažieru un lidmašīnas drošību.

Šajā rakstā esmu apkopojis vispopulārākos aizliegtos priekšmetus, lai palīdzētu ceļotājiem sagatavoties lidostas drošības pārbaudei. Uzzināsiet, kāpēc šie priekšmeti ir aizliegti un kā rīkoties, ja nejauši tos ievedat lidostā.

Asie Priekšmeti:

 • Naži un zobeni
 • Šķēres
 • Skuvekļi
 • Adatas
 • Stikla pudeles vai trauki

Asie un griezīgie priekšmeti, piemēram, naži, šķēres un skuvekļu asmeņi ir acīmredzami aizliegti drošības apsvērumu dēļ. Šos priekšmetus var izmantot kā ieročus, lai apdraudētu citu pasažieru un apkalpes drošību.

Tāpat aizliegts ir vest līdzi adatas, izņemot medicīniskiem nolūkiem nepieciešamas sterilas injekciju adatas. Stikla pudeles un trauki arī tiek uzskatīti par potenciāliem ieročiem, tāpēc tos nedrīkst ņemt līdzi rokas bagāžā.

Šķidrumi:

 • Šķidrumi virs 100ml iepakojumā
 • Aerosola baloniņi virs 100ml
 • Gels, krēmi, losjoni virs 100ml

Viena no visizplatītākajām kļūdām, ko pieļauj ceļotāji, ir šķidrumu daudzuma ierobežojums. Rokas bagāžā atļauts vest tikai 100ml šķidrumu iepakojumus vienā caurspīdīgā maisiņā ar tilpumu līdz 1 litram.

Tas attiecas gan uz dzērieniem, gan kosmētiku, zobu pastu, losjoniem u.c. Ja jums ir lielāki šķidrumu daudzumi, tos var ievietot reģistrētajā nododamajā bagāžā. Šis ierobežojums tika ieviests, lai nepieļautu potenciāli bīstamu ķīmisku vielu ievešanu lidmašīnas salonā.

Sprāgstvielas un Degpunktā Uzliesmojoši Materiāli:

 • Munīcija
 • Uguņošanas ierīces
 • Sērkociņi vai šķiltavas
 • Degviela
 • Gāzes baloniņi
 • Krāsas un lakas

Sprāgstvielas un viegli uzliesmojoši priekšmeti rada acīmredzamus drošības riskus aviācijā. Ievedot šādus priekšmetus lidmašīnā, pastāv aizdegšanās, sprādziena un negadījuma risks.

Tāpēc stingri aizliegts ir vest līdzi jebkāda veida munīciju, pirotehniku, sērkociņus un šķiltavas, degvielu, gāzes baloniņus, krāsas un lakas. Arī pārnēsājamās gāzes plītiņas un to kartridži ir aizliegti drošības apsvērumu dēļ.

Elektroniskās Ierīces

 • Lieljaudas lāzeri
 • Bezvadu tālvadības ierīces
 • Ierīces ar slēpto Wi-Fi funkciju

Lidosta var aizliegt vest līdzi elektroniskās ierīces, kas varētu traucēt lidmašīnas instrumentu darbību. Pie tādām pieder lieljaudas lāzeri, dažas bezvadu tālvadības ierīces, kā arī planšetes un portatīvie datori ar slēpto Wi-Fi funkciju.

Pirms dodaties uz lidostu, noteikti pārbaudiet savas elektroniskās ierīces – vai tām ir Wi-Fi funkcija un vai to var pilnībā izslēgt. Pretējā gadījumā jūs varat saņemt prasību šīs ierīces atstāt lidostā vai pat saukt pie atbildības.

Kas Notiek ar Aizliegtajiem Priekšmetiem?

Ja drošības pārbaudē tiek atrasts kāds no iepriekšminētajiem aizliegtajiem priekšmetiem, to konfiscē un neļauj ievietot ne rokas, ne nododamajā bagāžā.

Parasti jums tiek dota iespēja atgriezties pie pavadītājiem ārpus lidostas teritorijas un atstāt tur aizliegtos priekšmetus. Tomēr ir gadījumi, kad par šo priekšmetu mēģināšanu ievest var tikt piešķirts naudas sods vai pat saukts pie kriminālatbildības.

Tāpēc pirms došanās uz lidostu rūpīgi pārbaudiet savu bagāžu un pārliecinieties, ka tajā neatrodas neviens no augstākminētajiem aizliegtajiem priekšmetiem. Ja rodas šaubas, labāk attiecīgo priekšmetu atstājiet mājās, lai izvairītos no problēmām lidostā.

Cerams, šis nelielais ceļvedis palīdzēs jums izvairīties no liekām neērtībām un sagatavot bagāžu atbilstoši lidostu drošības prasībām. Lai jums patīkams un drošs lidojums!

Recommended Posts

airport
Pasažieru tiesības

Jūsu Tiesības Lidojuma Kavēšanās un Atcelšanas Gadījumos

Lidojumu kavēšanās un atcelšana var radīt ceļotājiem daudz neērtību un pat finansiālus zaudējumus. Tomēr Eiropas Savienības tiesību akti paredz noteiktas pasažieru tiesības šādos gadījumos – gan saņemt kompensāciju, gan aprūpi lidostā. Šajā rakstā apkopoju svarīgākās lietas, kas jāzina par savām tiesībām, ja jūsu lidojums tiek kavēts vai atcelts. Kompensācija par Lidojuma Atcelšanu Saskaņā ar ES […]

 
Bīstamie un aizliegtie priekšmeti

Ko Nevar Vest Līdzi: Ceļvedis par Aizliegtajiem Priekšmetiem Lidostās

Lidostas drošības noteikumi aizliedz zināmu priekšmetu ievietošanu rokas bagāžā vai nododamajā bagāžā. Šie priekšmeti var tikt izmantoti kā ieroči vai apdraudēt pasažieru un lidmašīnas drošību. Šajā rakstā esmu apkopojis vispopulārākos aizliegtos priekšmetus, lai palīdzētu ceļotājiem sagatavoties lidostas drošības pārbaudei. Uzzināsiet, kāpēc šie priekšmeti ir aizliegti un kā rīkoties, ja nejauši tos ievedat lidostā. Asie Priekšmeti: […]